Týrání, opuštění, zanedbání výživy, ohrožování výchovy a jako třešnička na dortu zpronevěra dávek, které měli být pro svěřenou Valerii. Žena, která je ze všech činů obviněna byla poručnicí Valerie a jejího bratra od září 2016. Podle státní zástupkyně si sourozence vzala pouze z hrabivosti a s vidinou zisku. Běžně je bila například tyčí od vysavače, tahala za vlasy, uši a dokonce s nimi házela i o zeď.
Žena měla na krku množství exekucí. Na děti ale dostávala z peněz daňových poplatníků od státu dostatek peněz. „Díky štědrým sociálním dávkám se jí docela pěkně dařilo umořovat její četné exekuce,“ podotkla žalobkyně. Je zarážející, že tato žena dostala malé sourozence do své péče. Již v minulosti byla mnohokrát odsouzena, dokonce strávila pět let za mřížemi za týrání svých vlastních dětí!


@em-1


Starší sestra Valerie vypověděla, že jednou babička Valerii tak zbila, že ji ráno nemohla probudit a myslela si, že je mrtvá! Když se pak vrátila ze školy, babička řekla, že “zlobivou” Valerii odvzedla na psychiatrii. „Co se stalo s malou Valerií, o tom můžeme pouze spekulovat. To ví jenom obžalovaná,“ podotkla státní zástupkyně. Sedmiletá Valerie je však pořád pohřešovaná. Měří asi 120 centimetrů, je hubená. Má černohnědé vlasy, hnědé oči a v levém obočí má jizvu. Vypadá na 6 nebo 7 let a jakékoliv informace mohou lidé zavolat na policejní linku 158.