„Dění na železnicích: Jde o systémové selhání,“ začíná Němcová rozhodně svůj příspěvek na facebooku. „Za sérii nehod na železnicích v posledních dnech prý může lidský faktor, tvrdí premiér Babiš i dvojministr Havlíček. Urputně opakují píárovou mantru ‚my makáme, systém je v pořádku‘,“ diví se Němcová.

Následně se ostře pouští zejména do premiéra Andreje Babiše. „Vláda opět za nic nemůže. Postupuje dle vzoru premiéra, který známe ze všech jeho malérů. Do KSČ ho přihlásila maminka, členství v STB si vymysleli jeho řídicí důstojníci, za jeho astronomickým zbohatnutím jsou tajemní spolužáci ze Švýcarska, syna na okupovanou Ukrajinu unesl manžel spřátelené lékařky, za korupční skandály ANO v Brně nenese odpovědnost, v koronavirové krizi zabránili vládě v rozhodování hygienici a epidemiologové. V této pochybné logice premiéra mohou za situaci na železnici strojvedoucí,“ hřímala Němcová.


Dále podle ní chybí moderní bezpečnostní zařízení. „Na některých tratích se ještě používá ruční systém. Sedm let má ministerstvo dopravy v gesci hnutí ANO. Na bezpečnostní systémy Babišova vláda potřebné peníze nedává,“ uvádí Němcová a kritizuje hojně skloňované téma slev na jízdném.

„Jak vidno, jde o chyby systému: personální, finanční, vadné stanovení priorit. O selhání lidského faktoru jde také. Hlavní jména v této souvislosti jsou: Andrej Babiš, Karel Havlíček. A s nimi všichni členové vlády za ANO, ČSSD a komunisté, jejichž program dnešní vláda svědomitě plní,“ uzavírá Němcová.