Oslavy narozenin naší republiky přinesli debaty nejen o tom, kterým osobnostem prezident Miloš Zeman předal ocenění, ale také o tom, kdo byl a nebyl pozván na slavnostní předávání státních vyznamenání do Vladislavského sálu na Pražském hradě. Sám prezident prohlásil, že nepozval ty poslance, kteří podpořili podání ústavní žaloby na jeho osobu. Prý by z pobytu v jeho blízkosti mohli mít trauma. 


Prezident neposlal pozvánku např. předsedovi poslaneckého klubu TOP 09 Miroslavu Kalouskovi. Ten si to dokonce pokládá za jakousi čest. Nebýt pozván takovým prezidentem, jakým je právě Miloš Zeman, si prý Kalousek podle svých vlastních slov pokládá vlastně za čest. Do debaty o pozvánkách do Vladislavského sálu se připletla i bývalá předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová. A zcela bez servítků obvinila Miloše Zemana z lhaní.


@em-1


„Není to pravda. Z ODS někteří pozváni byli navzdory tomu, že žalobu podpořili. Jiní pozváni nebyli, přestože žalobu také podpořili. Jana Černochová pozvána nebyla, přestože se hlasování pro nemoc v rodině nemohla zúčastnit a byla řádně omluvena. Důvodem prezidentovy přízemní msty bude nejspíše fakt, že paní poslankyně obhajuje profesionalitu šéfa BIS, kterého Miloš Zeman nesnáší. Ukazuje se, že na Hradě si vedou evidenci poslušných a neposlušných poslanců. Mezi poslušné patří bez výjimky všichni poslanci KSČM, SPD, ANO a ČSSD,“ napsala útočně Němcová na Facebook.


Nakonec prezidentovi poděkovala, že ji také nepozval. I ona nepozvání od takové osoby, jako je Miloš Zeman, jenž si takto s poslanci vyřizuje účty, chápe prý jako poctu.


@em-2