Podle Němcové by Xaver kvůli svým výrokům na adresu novinářky Hovorkové odvolán měl být. Xaver Veselý vyzývá lidi k nenávisti, upozorňuje Němcová. Omluva, která ze strany moderátora přišla, podle ní nestačí, protože jeho slova už měla své dopady a vedla k věcem, kvůli kterým se Hovorková a její kolegové obrátili na právníky.

Podle Němcové byli do Rady ČT zvoleni lidé, kteří budou vyhovovat zájmům hnutí ANO. Vadí jí kritika některých pořadů ČT a mluví o tlaku, který už je teď na veřejnoprávní televizi vyvíjen.


Němcová tvrdí, že KSČM cítí příležitost a bude se snažit tlačit na hnutí ANO, aby vyjednala kvůli podpoře rozpočtu další ústupky. Ve hře je odvolání ministra zahraničí Petříčka, kterého KSČM dlouhodobě kritizuje, ale i přes finance v rámci rozpočtu. Podle Němcové preference hnutí ANO klesnou, až na lidi dopadnou ekonomické důsledky epidemie koronaviru. Odmítá, že by opozice dělala málo. Naopak věří, že i ODS bude skládat příští vládu, pokud najdou opoziční strany společnou řeč.

Němcová ale svoji budoucnost ve sněmovně nevidí. Chce kandidovat do Senátu, který jí teď dává větší smysl. Nejde pořád prohrávat, říká. V Senátu jsou síly rozložené jinak, a proto Němcová věří, že tam teď jde víc prosadit. Podle případného úspěchu se pak bude rozhodovat dál. Nevylučuje ani kandidaturu na prezidentku!