Na veřejně dostupném videu, které dokonce sdílel na svém facebookovém profilu, vyzval k tomu, aby byla svržena vláda premiéra Andreje Babiše (ANO).


„Poslanecká sněmovna dnes bude projednávat předběžný návrh auditorů Evropské komise ke konfliktu zájmů premiéra. Dobře vím, co uslyšíme, že je to všechno lež, nesmysl a kampaň a Česká republika nic platit nebude. Je to neudržitelná pozice,“ sdělil Kalousek.


„Nepamatuji si za svoji praxi, že by se nějaké členské zemi podařilo zvrátit návrh auditorů na stoprocentní korekci, a i v tomto případě je výsledek zcela jasný. Čím déle budeme hájit nehajitelné a čím déle bude v čele vlády lupič společných evropských prostředků, tím více se bude prohlubovat škoda České republiky a ztráta její prestiže v zahraničí. Proto jsem přesvědčen, že musíme přistoupit k hlasování o nedůvěře vládě,“ vyzval.


@em-1


Za tyto výzvy hrozí Kalouskovi trestní stíhání, neboť doslova vyzýval na státní prevrat. Bude tedy zajímavé sledovat, jak se s těmyto informacemi naloží policie a zda ho vůbec začnou vyšetřovat.


@em-2