Dlouho to vypadalo, že Pavla Topolánková patří k těm "politickým manželkám", které o mužově nevěře dobře vědí, ale kryjí ho, protože jim záleží na jeho kariéře. Jenže tak to nebylo. O blízkém vztahu předsedy občanských demokratů s Lucií Talmanovou se mezi politiky šuškalo už dlouho.

"Muž celou kampaň postavil na rodině, celou jsem ji absolvovala s ním, aniž bych cokoliv věděla, a on neměl tolik odvahy, aby mi to řekl," tvrdí dnes Topolánková, v čem ji manžel zklamal. A co jí na aféře jejího manžela s Lucií Talmanovou vadilo vůbec nejvíc? "V podstatě to, že nám všem manžel systematicky, řekla bych přímo cíleně, konstruktivně, chladnokrevně, tak dlouhou dobu lhal," říká Topolánková a klade přitom důraz na každé slovo. "To je věc, která mi už nikdy nepřestane vadit."

A zachovala by se jinak, kdyby to věděla? "Samozřejmě. V takovém případě bych se stáhla a zcela jistě bych nevyprávěla každému novináři o tom, jak je manžel dokonalý, jak mu věřím a jak mě nikdy nezklamal," říká. "Opravdu nelžu, lež mi vadí a vždycky jsem vedla děti k tomu, že lhát se nemá."