„To, že nám bude Milion chvilek neustále spílat, není cesta, která vede ke společnému úspěchu. Pan Minář je trošku rozpolcený v tom, co vlastně chce. Jestli chce zůstat občanským aktivistou či angažovaným občanem, nebo jestli chce vstoupit do politiky,“ postěžovala si předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

„Vážím si iniciativy pana Mináře v podobě organizování demonstrací i osvěty, ale myslím si, že práce opozice ve sněmovně si zaslouží větší respekt,“ přidal se předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Kritičtí jsou také další předsedové. Šéf ODS Petr Fiala doporučuje podívat se například na to, jak o víkendu uspěl ve volbách do Senátu na Teplicku kandidát ODS s podporu KDU-ČSL nebo jak spolupracují opoziční strany v parlamentu.


Zástupce stran Minář možná nenaštval ani tak tím, že jim vyčítá malou míru spolupráce, ale poznámkou, že by sám mohl vstoupit do politiky. Poprvé se o tom zmínil v hloučku novinářů několik minut po demonstraci. „Nemám k tomu co víc říct,“ sdělil a na opakované dotazy, jestli to nevylučuje, s úsměvem odvětil, že „zvažovat se musí všechno“.