Vzhledem k tomu, že se podle spolku střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) prohlubuje, spolek Milion chvilek bude nadále požadovat jeho demisi. Na včerejší tiskové konferenci to řekl předseda Milionu chvilek Mikuláš Minář.

 

„Na konci února vypukne další vlna akcí, kterou jsme nazvali Štafeta pro demokracii. Vzhledem k tomu, že nás na podzim čekají krajské volby, uskuteční se celkem 13 protestně-diskuzních akcí ve všech krajských městech České republiky. Každý týden jedno krajské město a pak Praha,“ uvedl Minář.

 

@em-1

 

„Akce budou mít část protestní a část diskuzní, jejímž účelem bude vytáhnout na světlo problémy a nejrůznější témata. Vzhledem k tomu, že Babišův střet zájmů se nadále prohlubuje, budeme nadále požadovat jeho demisi. Rozšíříme důležité informace o problémech a průšvizích Andreje Babiše po celé republice. Zesílíme občanský tlak na jeho demisi a dáme prostor pro vlastní iniciativu a kreativitu lidem v regionech. Krajská města však budou teprve začátek,“ řekl Minář.

 

„Do června 2021 projedeme křížem krážem celou republiku. Ještě mnohem více než o rezignaci Andreje Babiše nám však půjde o budoucnost po Babišovi. Proto se naším hlavním cílem pro následující dva roky stává společně docílit toho, že demokratické strany zvítězí v parlamentních volbách,“ dodal předseda spolku.

 

@em-2