V ní jsou popsány detaily vztahu prezidentského páru, který by se dal nazvat jako transakční. Melania otálela pět měsíců, než se s jejich synem Barronem odstěhovala do Bílého domu. Vysvětlovala to slovy, že čekala, až dokončí školu, Wolkoffová je ale přesvědčena, že to bylo kvůli tomu, že už tehdy mezi manžely nepanovala žádná láska. Expřítelkyně rovněž tvrdí, že celé poslední roky Melania i Donald spali v oddělených ložnicích.

Známé jsou i záběry z oficiálních návštěv, na kterých první dáma odmítá držet svého muže za ruku. Prakticky nikdy se neusmívá, spíše vypadá, že přítomnost Trumpa je jí nepříjemná. Odpor byl dokonce natolik zjevný, že na sociálních sítích vzniklo několik skupin, kde lidé řeší, jak „vysvobodit“ Melanii z vlivu Donalda.

První dáma si zřejmě pomůže sama jediným možným způsobem – ukončením manželství. „Melania počítá každou minutu, dokud nebude (Trump, pozn. red.) pryč z úřadu a bude moct požádat o rozvod,“ tvrdí bývalá mediální poradkyně Bílého domu Omarosa Manigaultová Newmanová. „Kdyby se o to pokusila, když byl prezidentem, a takto ho zostudila, našel by způsob, jak ji potrestat,“ vysvětluje exporadkyně, proč Melania vyčkává.