Přitom ještě v roce 2016 žádal od Babiše astronomickou částku na svůj film. Dotaci ve výši 7 milionů korun mu tehdy Babiš poslal. Že by bez podpory státu, Ministerstva kultury a financí neměl žádnou šanci, naznačuje samotný Mádl v rozhovoru pro 5plus2. 


„My jsme u našeho filmu mysleli na zahraniční obsazení a měli jsme v hledáčku Bruno Ganze, který hrál mimo jiné Hitlera v Pádu třetí říše. Měl jsem s ním dvě schůzky, on mi na nabídku kývl, ale nakonec bylo pro mě jako v zahraničí neznámého režiséra příliš těžké sehnat německé peníze a koprodukci,“ řekl Mádl v rozhovoru.
Nyní přeskočme tři roky a nechme Jiřího Mádla promluvit veřejně před protestujícími. „Je to stejně špatně! Dívejme se na to optikou vyspělého státu! Představte si, že by v Německu byl tajný agent, který po revoluci zbohatl díky kontaktům totalitního režimu, koupil si média, ovlivňoval je, pak byl i ministrem financí i premiérem, zničil tam pole a dělal si z lidí srandu,“ řekl Mádl s přesvědčením. „Musíme vydržet a uvidíme se na Letné,“ uzavřel na jevišti Mádl.


@em-1