Daniel Landa reagoval na příspěvek, ve kterém Okamura citoval jeho vyjádření z rozhovoru ze 4. května 2011. Evidentně se skrze něj politik snažil vyvolat debatu v komentářích. Za propůjčení slov a fotky Daniela Landy inkasoval Tomio Okamura poměrně slušnou pozornost – skoro 3 tisíce liků a 850 sdílení.


V popisku u fotky stojí: „Obávám se, že Daniel Landa má pravdu. Opět nám noví totalitáři zavírají ústa a zakazují nám říkat pravdu o hrozbě islámu, imigrace či sluníčkářského neomarxismu. Pokud se ozvete, hned Vás neoprávněně onálepkují jako fašistu a rasistu. Na Západě již lidi za kritiku islámu či imigrace běžně trestně stíhají. Braňte s námi svobodu!”


Hned jak to Landa uviděl, rychle a jasně vysvětlil Okamurovi, co si o jeho příspěvcích se sdílením jeho myšlenek a fotky, myslí. „Pane Okamuro, důrazně Vás žádám, abyste mě nezatahoval do Vašich politických kampaní zveřejňováním mých fotografií a výroků (domnělých či pravých, vytržených z kontextu či starých – prostě žádných) na vašich webech," začíná jeho prohlášení. 


„Budu-li mít potřebu se nějak politicky vyjadřovat, založím si vlastní stranu, nebo se k někomu přidám (což zatím určitě nehrozí), ale nechci vidět svůj ksicht promlouvat z politických webů či sociálních sítí, jako to nyní bez mého vědomí a souhlasu činíte Vy," ostře se ohradil Landa.


@em-1

 

Landovi nejspíše vadí, že své niterní myšlenky ventiluje Okamura skrze jeho příspěvky. „Buďte sám za sebe, za Vaše myšlenky a za Vaší stranu a neohánějte se prosím žijícími celebritkami, které se ještě mohou bránit (jak právě činím). Děkuji a přeji hezký den," podepsal se zpěvák za příspěvek.