VZPOMÍNKY A PERLY Interview v televizi Z1 nebylo poslední, kdy se do sebe bavič a moderátor Jan Kraus a moderátorka Barbora Tachecí pustili. O tři roky později k podobné konfrontaci došlo na iDnesu. Ale tentokrát jí Kraus řekl, že plácá blbosti, zvedl se, odepnul si mikrofon, a zmizel zkoprnělé moderátorce i s diktafonem.


Řeč šla i o tom, zda velká koalice na pražském magistrátu (když volby v Praze vyhrála TOP 09) byla prasárna nebo dokonce veleprasárna. Kraus tvrdil, že ano. Tachecí namítal, že pak i vláda, ve které se spojily ODS, TOP 09 a Věci veřejné byly prasárna. Ale to podle Krause bylo něco jiného. „Přece víme, že tam byla velká koalice předtím, že kradly jako smyslů zbavené ODS a ČSSD dohromady a že jde o to, aby tam došlo ke změně. A pak bylo evidentní, že jim šlo o to, aby ke změně nedošlo,“ vysvětloval.


Tachecí pak uvedla, že když ČSSD šéfoval Paroubek, tak ji Kraus volil, ale na to Kraus vystartoval, že lže. „Nevím, jak jste na to přišla, lžete. Jednou jsem volil do Senátu, jinak k volbám nechodím,“ řekl Kraus s tím, že volit je stejně bezcenné a nechce si ke stranám vypěstovat nějaký vztah.


„Politické strany u nás jsou odrazem české společnosti, která je v takovém stavu, v jakém je, v lepším bejt nemůže, protože je zrasovaná komunismem, ostatně vy jste jejím ideálním představitelem, člověk, který si hraje na to, že se raduje z mála, přitom se vlastně bojí, a proto to je, jak to je a ty strany...“ otřel se Kraus opět o moderátorku. „A proč lžete?“ zeptala se Tachecí a Kraus odpověděl, že nelže, že to je jeho názor.


Tachecí dodala, že ona také řekla několikrát svůj názor a Kraus ji obvinil ze lži, takže teď to říká ona. Moderátor a herec řekl, že to je něco jiného, protože tvrdila, že volil ČSSD. „Vy mi asi nerozumíte, já se fakt nebojím,“ trvala Tachecí na tom, že její host lže, ale Kraus už měl rozhovoru dost, oznámil Tachecí: „Zase kecáte ty vaše blbosti. Vy jste řekla, že volím sociální demokracii, to je kravina, tohle si vezmu a jdu,“ odepnul si mikrofon a zmizel i s diktafonem, který patřil moderátorce.