Na zápas Evropské ligy mezi Slavií a Leicester City, který se odehrál ve čtvrtek večer v pražském Edenu, byl umožněn přístup pouze devíti stovkám diváků. Lavice tak zaplnily známé tváře českých mocnářů. Jedním z nich byl epidemiolog Prymula, kterého už nějaký pátek provázejí kontroverze pro neslučitelnost toho, jaká opatření v šíření proti pandemii vyhlašoval, zároveň však sám nedodržoval.

Poblíž Prymuly se v lóži pohodlně usadil například vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář s manželkou Alexandrou Mynářovou. Na lavici pro vyvolené se ocitl také europoslanec Alexandr Vondra či ředitel České televize Petr Dvořák. Spolu s nimi zápas sledovala také tenistka Petra Kvitová či šéf Slavie Jaroslav Tvrdík, který na rozdíl od ostatních diváků sledoval utkání bez roušky.


Pohled na obsazení fanouškovské tribuny šokoval například z DeníkuSport Adama Nenadála. „Kromě tradičních celebrit typu Mynáře nebo Vondry dorazil na fotbal Slavia–Leicester i Roman Prymula (dolní řada, druhý zleva). Někdo má holt kliku,“ napsal ve svém tweetu.


Šokující jsou reakce především proto, že ještě pár hodin předtím, než se Prymula vydal na fotbal, navrhoval pro Česko tvrdý lockdown, který by na dva až tři týdny omezil lidem možnost pohybu a kontaktů.