Za deset let by mohla podle ministra dopravy i průmyslu a obchodu Karla Havlíčka začít stavba části kanálu Dunaj - Odra mezi polským přístavem Kędzierzyn-Koźle a Ostravou. Havlíček to označil za „významný krok v dopravním, ekonomickém, energetickém, vodohospodářském a rekreačním posílení Moravskoslezského kraje“.

Opozici se však tento projekt vůbec nelíbí a proto musela zakročit. Podle ODS je kanál Labe-Dunaj-Odra nesmyslný a předražený projekt s nejasným dopadem na životní prostředí. „Českou republiku čekají zásadnější investice, jako je například dostavba jaderné elektrárny Dukovany," uvedl exministr dopravy Stanjura v tiskové zprávě ODS.

Svůj názor řekla i šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová „Stavba kanálu Dunaj–Odra–Labe má stejný ekonomický smysl jako kolonizace Marsu Českem,“ reagovala. „O ekologii nemluvě. Prostě se jedná o ‚všimné‘ prezidentovi. Navíc jde o plivnutí do obličeje těm občanům, kteří teď mnohdy počítají každou korunu. Hanba by měla fackovat ty, co to podporují,“ kritizovala Pekarová Adamová pondělní rozhodnutí kabinetu Andreje Babiše.

Souhlas vlády však automaticky neznamená, že se stavět skutečně bude. A že kanál skutečně vznikne. Ministři zatím souhlasili jen se stavbou části kanálu mezi hranicí s Polskem a Ostravou, kde by měl kanál zatím končit ve Svinově. „Je možné, že se kanál nakonec stavět nebude, ale naší povinností je tento projekt připravit, ať o dalším rozhodnou následující vlády,“ řekl v pondělí ministr dopravy Havlíček.