Svět obletěla zpráva, že zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner. Informuje o tom agentura AP, server listu New York Times a další média. Ačkoli je to zpráva stará jen pár desítek minut, na sociálních sítích už na ni lidé reagují. Ekonom Radovan Vávra poznamenal, že odchod Petra Kellnera na onen svět znamená konec jedné z etap českých dějin.

Poté udeřil na pirátskou poslankyni Olgu Richterovou. „Myšlenkový proces paní kolegyně Olgy Richterové, která neopomene nad smrtí člověka zafilozofovat o jeho majetkových poměrech, je drobnou ochutnávkou toho, co nás čeká po volbách,“ poznamenal k tomu.

Poslankyně Richterová totiž v reakci na Kellnerovu smrt napsala: „Další připomenutí, že peníze nejsou zdaleka vše. Mnohdy spíš naopak.“


Richterová se po chvíli zamyslela, svůj první status smazala, omluvila se a napsala jiný. „Myslím na to, jak jsme všichni křehcí a smrtelní. Před chvilkou jsem napsala nevhodnou formulaci. Toto mělo být jádro. Upřímnou soustrast všem, kteří přišli o své blízké, či svého blízkého,“ rozvedla své původní myšlenkové pochody Richterová.