Katolický kněz a profesor Tomáš Halík tomu příliš nevěří tomu, že je zdraví prezidenta Zemana v naprostém pořádku. „Pomalinku musíme mluvit o nějakém nástupci, když jeho věrný Ovčáček tak říká, že je prostě fit a strašně zdravý. Tak si říkám, že se za něj (Zemana) musím modlit, je na tom asi špatně,“ řekl v rozhovoru pro Halík.

„Je na tom špatně. Když se dívám na Ovčáčka a Zemana, přistupuji k tomu jako kdysi k normalizační televizi, pravda bude asi naopak. Když poslouchám Ovčáčka, posunu to o 180 stupňů a tam asi bude ta pravda. Mám dojem, že ten člověk (Zeman) na tom není moc dobře. Nepřeji mu nic zlého. Myslím si, že by měl odejít do penze a užít si ji,“ dodal Halík, který už v minulosti uvedl, že Zeman není zdravotně způsobilý pro funkci prezidenta.l nám zdroj z Hradu.

@em-1


S tím však vůbec nesouhlasí ředitel střešovické nemocnice, kde prezident Miloš Zeman koncem září podstoupil komplexní vyšetření. „Měl jsem tu čest na žádost pana prezidenta dneska provést jeho důkladnou zdravotní prohlídku. S potěšením můžu oznámit, že jsme nenalezli žádné chorobné stavy,“ řekl po zářijovém vyšetření prezidenta Zemana ředitel špitálu Miroslav Zavoral.