Jako například nechvalně známý lobbista Roman Janoušek, který členům ODS udílel hodnosti. Podle toho potom měli brát peníze. Zní to podle vás šíleně, že by se ve vrcholové politice mohlo něco takového dít? Pro Janouška zřejmě běžná věc.
Každý proces vstupu do řad “generála” Romana Janouška probíhal podle zajetých kritérií. O tom informovali hned dva lidé z ODS, kteří si celým „řízením" prošli. „Obvykle se choval velmi svrchovaně a namyšleně a během minuty vám dal najevo, kdo je tady pán, což alespoň mně přišlo zpočátku dost divné, jelikož se bavíme o situaci, která nastala před osmi lety, kdy Janouška skoro nikdo neznal, tedy alespoň já ne," uvedl pro člen ODS na Praze 4. Jeho slova potvrdil i další volený zastupitel, který ale své nacionále, ani cokoli bližšího odhalovat nechtěl.


@em-l

Jaká pak byla armádní pravidla? „Janoušek řekl rovnou, že každý člověk má svou hodnost, úkoly, povinnosti a podle toho i odměny," přiblížil někdejší Janouškův vojín. „Když jste odmítli, měli jste velký problém a bylo téměř jisté, že vás z dané organizace ODS dřív nebo později vyštípou," vzpomíná.Všechny pokyny prý Janoušek udílel přes prostředníky. Ať už šlo o hlasování na radách a zastupitelstvech městských částí nebo cokoli jiného. A peníze? „Nebral jsem nikdy ani korunu, i když mi několikrát nabídka na obálku na radnici přistála, nechtěl jsem a dodnes jsem za to rád," uvedl o politice dotyčný zdroj. 


Janoušek je spojovaný se státními zakázkami a vyváděním peněz v miliardových řádech. „Musíme si uvědomit, že Janoušek pracoval v systému, který dobře znal a zároveň o něm věděli lidé na nejvyšších místech," řekl poslanec ODS. „Pokud bude sedět jenom za havárii, je to samozřejmě směšné," doplnil. Městský soud v Praze totiž Janouška odsoudil za těžké ublížení na zdraví ke třem letům vězení a pětiletému zákazu řízení motorových vozidel. Má odpykat 4,5 roku za úmyslné sražení ženy autem, kdy byl navíc ještě na mol opilý. Ve vězení zatím strávil zhruba rok a čtvrt, poté mu byl trest přerušen ze zdravotních důvodů.