Další demonstrace by měly mířit i na Miloše Zemana, říká Tomáš Klus. Prezident je podle něj zaprodaný lhář, který uvěřil mamonu byznysu a peněz. Klus tím myslí Zemanovy vztahy s Čínou a Ruskem. Češi prý odevzdávají moc do rukou lidí, kteří si to nezaslouží, protože jsou důvěřiví a chybí jim sebevědomí.

 

Klus ale tvrdí, že nálada ve společnosti se mění. S lidmi o politice mluví na sítích i na koncertech, a to včetně těch kteří volili premiéra Babiše a prezidenta Zemana. Dialog je podle něj zásadní, i když mu lidé posílají nenávistné vzkazy a vyhrožují smrtí. I s takovými mluvil a nakonec se mu prý omluvili.

 

Přiznává ale, že kvůli svým názorům přišel o fanoušky i peníze. Zdůrazňuje ale, že na tom mu ale nezáleží. „Mně je jedno co se lidem líbí, já mám na věci svůj názor. Kdybych neříkal své názory, udusil bych se. Pochopili jsme že Andrej Babiš je zlo. Že nás okrádá o půdu, o peníze,“ řekl v rozhovoru. „Lidi jsou frustrovaný, a jako největší zlo vnímám Miloše Zemana nebo Tomia Okamuru, především z toho důvodu že tihle lidi staví na těchto emocích, a budují pocity strachu v lidech.“

 

@em-2

 

Na otázku zda by nechtěl vstoupit do politiky odpověděl že by mu to jako politikovi zřejmě moc nešlo, ale výhledově nezamítnul tuto možnost. „Já nad tím přemýšlím, ale na to nemám, já sem písničkář. Ale třeba možná v budoucnu jo,“ dodal. „Já momentálně jenom chci udržet občanskou společnost uvědomělou, a to by se mi asi jako politikovi nedařilo.“

 

Prozření nestačí, musí přijít i očista, říká Klus o ukončení spolupráce Richarda Krajča a skupiny Kryštof s Agrofertem. Potřebuje důkaz, že důvodem skutečně bylo uvědomění si, že „sloužili ďáblu“. Klus přitom tvrdí, že mu nevadilo to, že Krajčo bral peníze od Agrofertu, ale to, že to nepřiznal a nepřihlásil se k podpoře Andreje Babiše.

 

@em-1