Ve věci rozhodl soudce Tomáš Durdík a zbývající dva členové senátu. Podle rozhodnutí společnost Legios a další spřízněné společnosti krátily daně a připravily tím stát o zhruba sto milionů korun. Daňové úniky se podle obžaloby děly mimo jiné prostřednictvím falešných faktur vystavených dalšími firmami, které s Legiosem obchodovaly s komponenty pro rekonstrukci vagonů. „Obžalovaný Matoušek se na uvedeném jednání podílel jednak podepisováním kupních smluv za společnost OneTrade podle informací a pokynů od dalších dosud neustanovených osob na základě kterých byly vystavovány faktury za zboží fiktivně odebrané společností LOSTR, jednak tím, že do uvedené činnosti zapojil Dalibora Prokeše, který jednal podle jeho pokynů,“ uvedl soudce v rozhodnutí.


Rybáček firmu řídil v letech 2009 až 2013. Při čtení verdiktu soudce uvedl, že ve všech dvanácti případech fiktivních obchodů, na kterých stála obžaloba, se podvod skutečně stal. Zatímco ale u jednání Prokeše a Matouška shledal soud znaky trestného činu, protože oba museli vědět, že firmy, se kterými obchodují, jsou ve skutečnosti jen prázdné skořápky, u Rybáčka se takové jednání neprokázalo.


Dalibor Prokeš nakonec dostal trest 3 roky odnětí svobody s odkladem na pět let a peněžitý trest 200 tisíc korun. Manažer Matoušek pak dostal stejný trest s tím rozdílem, že jeho peněžitý trest se vyšplhal na půl milionu korun. Podle soudu oba jednali minimálně s nepřímým úmyslem.


Soudce také uvedl, že z výpovědi svědků vyplynulo, že v předmětnou dobu byl koncovým majitelem společnosti František Savov. „Jak vyplynulo z výsledků provedeného dokazování, byl tím konečným vlastníkem společnosti LOSTR přes společnost Alia Print, kde nelze odhlédnout, že v představenstvu této společnosti seděl, jak sám se prezentuje do role toliko personalisty, jako osoba odborně neerudovaná, pan obžalovaný Matoušek,“ uvedl soudce s tím, že Rybáček žádné blízké vztahy se Savovem neměl, což potvrdili i svědci. Milan Matoušek uvedl, že Rybáček byl do čela představenstva vagonky vybrán na základě standardního výběrového řízení.


Kto je František Savov? 
František Savov v současné době žije v Londýně, odkud vede soudní spor proti České republice o vydání do České republiky.

V květnu 2014 bylo v ČR proti podnikateli zahájeno trestní stíhání, česká policie ho spolu s dalšími deseti lidmi obvinila z daňových úniků. Podle vyšetřovatelů měl údajně způsobit škodu 648 miliónů korun, které zajistili na jeho účtě. Ve snaze vyhnout se trestnímu stíhání se Savov přestěhoval do Spojeného království. V březnu 2014 na něj byl vydán Evropský zatýkací rozkaz a v říjnu 2014 byl zatčen anglickou policií v Londýně.

Česká republika požádala o jeho vydání, v listopadu 2014 ale londýnský soud věc odročil; Savov z Velké Británie zatím nevycestoval. Soud v srpnu 2016 rozhodl o vydání, nicméně věc zatím není pravomocně ukončena. Po různých průtazích věc projednal nižší soud Westminster Magistrates’ Court a v červenci 2015 nařídil vydání Savova do ČR. Savov se podle očekávání odvolal k Vrchnímu soudu v Londýně.