"Ve věku 80 let zemřel v úterý krátce před půlnocí zpěvák Karel Gott. Zemřel doma v kruhu své rodiny, sdělila dnes ČTK jeho mluvčí Aneta Stolzová," informace se objevila v 10:13 hod.


Karel Gott v posledních letech bojoval s vleklými zdravotními obtížemi, které se poprvé ozvaly v červnu 2015. Koncem října 2016 byl náhle hospitalizován kvůli problémům se srdcem, nakonec mu však pro náhlou příhodu museli operovat břicho. Během operace lékaři zjistili, že má Karel Gott v těle rakovinu.


Okamžitě ho převezli na specializované pracoviště, kde se Gott podrobil dlouhé onkologické léčbě. Ta Gotta drtila fyzicky, psychicky však zůstal Slavík nezlomen. Všem to dokázal, když si na podzim 2016 přišel pro svého 40. slavíka. Tehdy dojal celý národ, který mu tleskal vestoje.


V květnu 2016 musel Gott podstoupit další operaci, která tentokrát byla plánovaná. Jednalo se o zákrok v dutině břišní, která podle jeho nejbližších s rakovinou neměla nic společného. Na operační sál se dostal opět koncem října 2016, kdy v Nemocnici Na Homolce podstoupil plánovanou operaci zad.


@em-1


Rekonvalescenci po operaci dlouho zdržoval zánět, přesto to Gotta neodradilo od několika zahraničních cest (byl s Michalem Davidem na Kanárských ostrovech a s manželkou Ivanou na ozdravném pobytu na Slovensku) ani vystoupení.  Jako rána z čistého nebe pro Gottovo okolí i fanoušky byla operace v polovině února 2017. Gott se podrobil akutní operaci střevních srůstů.


Zdravotní problémy ho provázely i další roky, kdy byl poměrně často hospitalizován, nezřídka kvůli dýchacím problémům. Lékaři ho také upozorňovali na jeho slabou imunitu, kvůli čemuž dokonce zrušil velký koncert ke svým osmdesátinám v O2 areně v Praze. V únoru 2019 byl na několik dnů znovu v nemocnici.


Silné záněty dýchacích cest jej trápily opakovaně. Stihl však ještě velkolepě oslavit své osmdesáté narozeniny, po nichž se odjel rekreovat na Sardinii, kde pracoval na své knize. Už v tu dobu to s ním bylo vážné, přesto trval na tom, aby jej pustili z nemocnice domů. Dvanáctého září 2019 pak poslal Gott fanouškům smutnou zprávu. Připustil, že už se měsíce léčí s akutní leukémií. A slíbil, že s ní bude bojovat.


Ačkoli zpěvák bojoval ze všech sil, nemoc byla nakonec silnější. Ještě krátce před smrtí byl Karel Gott prostřednictvím svých blízkých v kontaktu s početnými zástupy svých fanoušků, na které nikdy nezapomínal. Tak jako oni nikdy nezapomenou na něj.


@em-2