Po Karvinsku je Praha stále druhým „nejpromořenějším“ místem v Česku, roušky se zde stále nosí třeba v metru. Zúčastnění politici se však hájí, že neporušili předpisy a stolovníci od sebe prý byli dál než v „plné tramvaji“, jak řekla například Němcová. „V tom výjimečně nelžou: Ohledně tělesné intimity skutečně máloco trumfne plnou tramvaj,“ podotýká komentátor Holec.

Opřel se do poslance Feriho: „Feri má na podobné akce čuch, ohledně selfíček ho trumfne snad jen Zdeněk Škromach, který si je práská i při pietách v bývalém koncentráku,“ nebere si Holec s poslancem servítky.

Feriho chování na Twitteru však odsoudil zejména šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek: „Dobře víte, že Vás mám rád, Dominiku. Vaše fotka a Vaše nadšení však ve mně vyvolává obavy. Nefandím zbytečnému sdílení infekce a jejímu šíření,“ napsal mu v diskusi pod sdílenou fotografii z hromadného hodování na Karlově mostě, kam dorazilo na až dva tisíce lidí.


V kontextu s tím se však Holec podivuje, že Kalouskovo kritika mířila pouze na Feriho, nikoliv na samotnou předsedkyni TOP 09, jenž byla na akci rovněž přítomna. „Možná se prostě bál přísné šéfové,“ domnívá se Holec a dodává, že  „v TOP 09 sem tam padne i několik hlav za jediné odpoledne, jak ví nejen její pražský exprimátor Tomáš Hudeček“.