Kalousek mínil, že Sněmovna není žádná elita, ale vzorek společnosti. Co se týče nějakého ohrožení, řekl, že běžně chodí po ulici a nikdy neměl ochranku a nikdy nezažil žádnou agresi, ovšem Witowská mu připomenula incident se zfackovaným mladíkem. „To byla verbální agrese, kdy na mě křičel, že mě oběsí s celou rodinou, tak jsem mu dal pár facek, no,“ krčil rameny exposlanec. Sněmovna mu zatím nechybí a práce má prý dost. Ani o dalších volbách po Sněmovních dle svého vyjádření přemýšlet nezačal. „Já ten comeback nevylučuji, ale také vám ho nemůžu slíbit,“ řekl moderátorce.

Witowská se bývalého poslance ptala na jeho hříchy a víru v Boha. Kalousek řekl, že věří, že Bůh je spravedlivý a hlavně milosrdný. A sám přiznal, že hřeší. Moderátorka se ptala jak. "Promiňte, ale vy se mnou mluvíte jako můj zpověďník a zpovědní tajemství tady není úplně náhodou, ten zpovědník má vaši důvěru, že to nikomu nebude povídat. A dělat tady veřejnou zpovědnici a vyznávat se ze svých hříchů...“ narážel Kalousek na kameru a Witowská s úsměvem řekla, že od toho jsou na místě (interview probíhalo v prostorách kláštera) a že trochu zpovědník je. „Tak v tom případě máte smůlu, tohle dělám jenom ve zpovědnici,“ odmítl se Kalousek vyznat ze hříchů Witowské.

Moderátorka vyzvídala i názor na dalšího premiéra, zda by to dle Kalouska měl být Petr Fiala nebo Ivan Bartoš. A bývalý poslanec  řekl, že jakožto člen TOP 09, která je v koalici SPOLU, nemůže odpovědět jinak, než že nejlepší možný premiér je Petr Fiala. „To je samozřejmě velmi upřímná odpověď, protože jak víte, máme předvolební kampaň,“ odrážel dotazy Witowské, zda to myslí vážně.

Další z otázek zněla, zda byl v Poslanecké sněmovně někdy pod vlivem alkoholu. „Ne, ve Sněmovně ne,“ tvrdil Kalousek a přiznal že mimo Sněmovnu ano. „Opravdu si nemyslím, že jsem opilec,“ prohlásil. Moderátorka se ptala, zda drží „Suchý únor“, ale Kalousek poznamenal „víno půstu neruší“, tedy že tuto akci nedrží. „Ale držím se hodně zpátky,“ dodal.