Při debatě o žalostném stavu techniky české armády poslanec Růžička mezi jinými tématy narazil na svého sněmovního kolegu.
„V tom roce 1993 nějaký náměstek ministra obrany zodpovědný za rozpočet a akviziční procesy, možná, že ho znáte, jmenuje se Kalousek, začíná do ministerstva obrany přinášet nový systém, který se jmenuje outsourcing. Co to znamená? To znamená, že opravárenská činnost v rámci ministerstva obrany nebo armády se totálně rozpadá, protože pan náměstek razí teorii, že proč budeme opravovat, když si ty služby můžeme nakupovat,” uvedl Růžička doslova.


Právě díky Kalouskovu outsourcingu údajně armáda přišla o specialisty, kteří se o bojovou techniku dokázali postarat. Ve výčtu profesí zmínil tankisty, autaře, techniky, výzbrojáře. Tito prý chybí zejména na úrovních čet, rot, praporů, nikoli ve funkcích velitelsko-štábních.

Uplynulo pár desítek minut než si Růžičkova slova přečetl také Miroslav Kalousek. Potom vzal telefon a poslanci vládního ANO zavolal.

„Včera večer mi jako reakci na článek v Parlamentních Listech volal pan poslanec Kalousek. Zkráceně řečeno oznámil mi, že jsem bezvýznamný člověk a ať si už nikdy jeho jméno neberu do úst. Nevím, jaká kritéria má na hodnocení, ale vcelku mě to od něj potěšilo,“ informoval Růžička s odkazem na článek, který Kalouska nadzvedl.