Šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek, který kritizoval noční schůzku exministra Romana Prymuly, byl přistižený redaktory serveru iRozhlas.cz při návštěvě zavřené restaurace, kam si zašel „na jedno“. V podniku na pražských Vinohradech strávil téměř hodinu, i když by provozovna měla podle pravidel fungovat pouze přes výdejní okénko.

Jeho případ prošetří jak magistrát hlavního města, tak pražská hygiena.
Kalousek tvrdí, že si do restaurace chodí pravidelně pro jídlo, ale to v prostorách restaurace nekonzumuje. Připustil ale, že si předtím dává obvykle pivo, i když je jeho konzumace v restauracích zakázaná. „Vždycky než mi donesou to jídlo, tak si to pivo dám. Ale to si nedávám v té restauraci,“ vysvětlil.

Praha proto kromě Prymuly povede správní řízení i s Kalouskem ve věci porušení vládních nařízení.

„Tohle stále platí, pro členy vlády i opozice, stejně jako pro kohokoliv jiného. Ať už to bylo na Vyšehradě, nebo na Vinohradech,“ napsal primátor Hřib na Twitteru. „Ale nebojte, všem je měřeno stejným metrem,“ doplnil.
Událost prošetří i pražská hygiena. „Přišlo nám několik podnětů, které musíme nejprve zaevidovat, a potom je zařadíme za Romana Prymulu. Nejprve musíme dořešit jeho osobu a pak prošetříme pana Kalouska,“ řekla Seznam Zprávám Zdeňka Jágrová, šéfka pražské hygieny.

Za hrubé porušení nařízení by se měl Kalousek vzdát i svého mandátu. Zda-li tak udělá, zatím nevíme.