Akci podporuje i řada politiků. S duhovou vlajkou se vyfotila i exministryně obrany Karla Šlechtová. Ta svou homosexualitu potvrdila ve Sněmovně letos v březnu přímo na plénu. „Byla tady přirovnána LGBT komunita k pedofilům a zoofilům, tak bych chtěla požádat paní poslankyni, aby si to odpustila, protože urazila jste i mě, protože já do té komunity patřím,“ reagovala rázně na slova poslankyně SPD Moniky Jarošové.


Vedení pražského magistrátu podpořilo festival Prague Pride vyvěšením duhové vlajky na budovu Nové radnice. Nechyběl při tom ani primátor Zdeněk Hřib (Piráti).


Na vyvěšení duhové vlajky na twitteru reagoval i arcibiskup Dominik Duka. „Mám naději, že příští rok o Velikonocích vztyčí na pražském magistrátu kříž, jako moment uznání největší menšině v ČR,“ uvedl a sklidil řadu rozezlených komentářů. 


@em-1


Miroslav Kalousek kritické hlasy odmítl. "Nemám pražádný důvod k odsuzování Prague Pride, či k pokryteckému a účelovému odsuzování. Je to mírumilovná akce mírumilovných lidí a já jim přeji vše dobré. Odsuzuji ty, kteří na ně útočí,“ podotkl Kalousek na twitteru.


@em-2