Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek se obul do epidemiologa Romana Prymuly poté, co pan profesor z jednání týmu Ministerstva zdravotnictví vykázal ekonoma Daniela Münicha, který pomáhá vládě Andreje Babiše (ANO) řešit ekonomické dopady koronavirové krize.


Prymulovi se prý nelíbilo, jak se  Münich vyjadřuje do médií. Prý jen všechny mediálně dehonestuje. Münich se jen bránil, že volal po předložení relevantních dat v koronavirové krizi.


Miroslav Kalousek se poté Münicha rázně zastal. „Docent Münich patří k nejpoctivějším analytickým mozkům, které znám. Pokládá za přirozené, že závažná tvrzení a rozhodnutí musejí být podpořena ověřenými daty. To je ale přesně to, co se vládě lží a manipulací nehodí. Kdo chce fakta, bude vykázán...,“ zlobil se Kalousek.


@em-1


„Jako laik bych si nikdy nedovolil zpochybnit odbornou způsobilost prof. Prymuly. Přesto vím, že minimálně stejné odborné prestiži se těší desítky dalších. Nenašel by se mezi nimi někdo, kdo nebyl normalizační lampasák a byl schopen dosáhnout bezp. prověrky?“ zeptal se na sociální síti Twitter s odkazem na Prymulovu minulost a skutečnost, že patřičnou bezpečnostní prověrku nemá.