Na Facebooku komentoval Jágrovu přítomnost na mistrovství marketér Karel Křivan. „Co vyjadřuje víc izolovanost mé sociální bubliny než právě teď českými fanoušky vyprodaný bratislavský stadion, kteří skandují ‚Jarda Jágr‘ při jeho spatření?“
Své k tomu dodal i novinář Jan Hrbáček. „Furt lepší Jágr než Bureš,“ poznamenal krátce. „Nebo muž s hůlkou,“ dodával „tajemně“ Křivan. Pavel Novák si přisadil, že Marek Prchal Babiše k Jágrovi posadí až ve čtvrtfinále.
O Jaromíru Jágrovi ve spojitosti s jeho cestou do Číny mluvil též před nějakým časem v interview na XTV předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Máte Jaromírovi Jágrovi za zlé, že letěl s Milošem Zemanem do Číny?“ ptal se Luboš Xaver Veselý.


@em-1

„Nemám, už jsem tu otázku dostal a nemám to za zlé ani Jaromíru Jágrovi, ani Pavlu Nedvědovi. Prostě Jaromír Jágr je geniální hokejista a nevidím důvod, proč má geniální hokejista být také morálním vzorem nebo člověkem se zasvěceným politickým pohledem.“ Xaver Veselý pak přidal poznámku, že mu přišlo velmi nespravedlivé, jak do Jágra „šili“ na sociálních sítích. „Mně taky,“ řekl Kalousek a dodal: „Mně taky, já bych... Jako on je geniální hokejista. Co se týče znalosti politické scény u nás, předpokládám, že je docela normální guma. Tak proč bych mu měl mít za zlé, že se neorientuje v něčem, čemu se nevěnuje, když je to geniální hokejista.“ Načež se debata stočila na Jaromíra Soukupa.


@em-2