Například v roce 2010 věnoval Bakala pravicovým stranám dohromady 28,5 milionu korun. Uhlobaron a finančík byl nejštědřejší k ODS, která dostala 15 milionů korun. TOP 09 věnoval Bakala 7,5 milionu a Věcem veřejným šest. 


Miroslav Kalousek před volbami popíral, že by Bakala jakkoliv jejich stranu podporoval:  "Místopřísežně tady z tohoto místa říkám, že Zdeněk Bakala ani žádná jeho firma nikdy nedali a nedají žádné prostředky TOP 09. Všechno ostatní jsou pomluvy,"


Pak se stalo něco, co nikdo nečekal a k finanční podpore TOP 09 se prihlásil sám Zdeněk Bakala: "Svým veřejným přihlášením k podpoře jmenovaných stran chci zahájit otevřenou debatu o férovém způsobu financování politických stran v České republice," řekl Bakala.


@em-1


Kalousek změnil svůj názor až poté, když Bakala dary veřejně přiznal. To, co pak řekl vám vyrazí dech: "Rozhodně nemáme v úmyslu něco vracet," nechal se slyšet "Jediné, co v této souvislosti může někdo vnímat úkorně, je fakt, že ODS dostala dvojnásobek peněz než my," uzavírá bez ostychu Kalousek.


@em-2