Podle informací českých tajných služeb agenti ruské vojenské rozvědky stáli za výbuchem vojenského skladu ve Vrběticích z roku 2014. Podle předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) však nešlo o teroristický akt Ruské federace na našem území, ale o „zpackanou akci“, která měla znemožnit další manipulaci se zbraněmi, které si koupil bulharský obchodník.

Nad takovouto konstrukcí Miroslav Kalousek jen nevěřícně kroutil hlavou. „Spojenci nám vyjadřují solidaritu, ale vážit si nás nemohou a já se jim nedivím. Mám bezmocný vztek. Dlouholeté úsilí mnoha politiků, diplomatů a expertů o to, aby měl náš stát na mezinárodním poli váhu a respekt, je kvůli téhle vládě buranokracie vniveč. A náprava nebude lehká,“ varoval Kalousek.   

„Skvěle to porovnal Michal Bláha: Když OLAF vydal zprávu o konfliktu zájmů A. Babiše, označil to premiér za útok na ČR. Když nám ruští agenti vyhodí do vzduchu muničák a zavraždí dva občany, tak to útok na ČR není, jen ‚útok na zboží‘. Jen aby nám byly jasné priority toho zločince,“ pokračoval bez obalu někdejší předseda TOP 09.

Svou pozornost obrátil také k Maďarsku. Upozornil, že Andrej Babiš má své soukromé obchodní zájmy i v této zemi a aby je udržel při životě a prosperující, jde v politice na ruku maďarskému premiérovi Viktoru Orbánovi.