Lednový průzkum společnosti SANEP ukázal, že Andrej Babiš se svým hnutím ANO dál vede peleton sněmovních politických stran. Momentálně mu důvěru vyjadřuje 27,1 procenta voličů. V posledních sněmovních volbách v roce 2017 získal Babiš 29,6 procenta hlasů. Přes koronavirovou krizi a problémy s očkováním má Babiš stále podporu největšího tábora voličů.
Koalici Pirátů a STAN by volilo 23,6 procenta hlasů.


„Toto koaliční uskupení by si teoreticky v součtu zisků jednotlivých stran pohoršilo o 1,9 procenta oproti prosinci, kdy Piráti získali samostatně 17,5 procenta, STAN osm (což v součtu znamenalo v prosinci celkem 25,5 procenta). Je zřejmé, že ne všichni voliči Pirátů a STAN jsou příznivci tohoto volebního koaličního uskupení,“ uvedla společnost SANEP.
Předseda Pirátů Ivan Bartoš nadále neskrývá ambici stát se premiérem a teoreticky se mu to může podařit, pokud Andrej Babiš nenajde pro svou příští vládu koaliční partnery. 


Oslabení potkalo i pravicovou koalici ODS, TOP 09 a lidovců. Agentura naznačila, že to může souviset s nedávným odchodem Miroslava Kalouska (TOP 09) ze Sněmovny.


„Třetí pozici by v současné době získalo koaliční uskupení ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, a to se ziskem 18,3 procentních bodů. V aktuálním průzkumu si tak toto koaliční uskupení pohoršilo oproti minulému měsíci o 1,8 procent. Za poklesem zájmu voličů o toto uskupení může být nedávný odchod výrazného politika TOP 09 Miroslava Kalouska ze Sněmovny,“ uvedla agentura.


Do Sněmovny by se dostala ještě SPD Tomia Okamury se ziskem 8,8 procenta hlasů, dále sociální demokracie se ziskem 6,2 procenta a komunisté s 5 procenty hlasů. Před branami dolní komory parlamentu by zůstala Trikolóra Václava Klause mladšího se ziskem 2,5 procenta hlasů a Zelení s necelým jedním procentem hlasů.