"Za současný stav nese veškerou odpovědnost Andrej Babiš. Dokud bude premiérem, je úplně jedno, kdo bude za ANO ministrem zdravotnictví," poznamenal na svém twitterovém účtu k dnešnímu odchodu ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.


"Jen připomínám, že nejsem v tomto názoru osamělý. Jan Hamáček v sobotním rozhovoru pro Právo na otázku, zda má Adam Vojtěch rezignovat, odpověděl: Upřímně řečeno, teď už je to jedno," poznamenal Kalousek.


"Jsem zvědav, jestli plukovník Prymula bude chtít hrát roli Burešova šaška," odvětil následně jeden z čtenářů v diskuzi. A na to právě reagoval Svatopluk Němeček. "Andrej Babiš na něj má docela nabito. Bude poslouchat," zkonstatoval.


@em-1


Němeček dlouhodobě proti Babišovi brojí. Mimo jiné před rokem o něm v jednom z rozhovorů řekl, že Babiš je zlo. "Je to člověk, který ohrožuje českou demokracii a jakékoli spojování s ním je špatné," poznamenal pro Český rozhlas Plus. Letos pak v souvislosti s pandemií koronaviru prohlásil, že pandemie prokázala, že Babiš není schopen řídit stát.