Firmy spojované se zbrojařem Richardom Hávou, který je čirou náhodou přítelem Miroslava Kalouska (TOP 09), inkasovaly od státu miliardy korun coby prostředníci při nákupech zbraní pro armádu. "Pro analýzu příjmů společnosti Omnipol jsme využili informace o fakturacích a projektech realizovaných se společnostmi Omnipol,” stojí v dokumentu. Z výročních zpráv Omnipolu vyplývá, že legální provize dosahovaly stamilionových částek!


Zlatý důl za vlády Topolánka

Z údajů ministerstva obrany vyplývá, že do roku 2005 vystavoval Omnipol a s ním spojené společnosti armádě faktury v rozmezí 160 až 450 milionů ročně. Před pěti lety, kdy nastoupila vláda Mirka Topolánka, se situace změnila: faktury se přehouply přes miliardu ročně. Tak například v roce 2006 už to byla miliarda a půl, stejná částka i o rok později. Rekordní by pro Omnipol a “jeho” firmy rok 2009, kdy firma vystavila státu účet ve výší astronomických 3,1 miliardy!


@em-1Ani dokumenty ministerstva obrany ale nedávají odpověď na otázku, kolik prostředníci, jako je Omnipol, na armádních obchodech vydělali. Z výroční správy je jasné, že společnost uvedla za pět let obchodní marži 840 milionů korun. Kolik z toho tvoří přímo obchody s ministerstvem obrany už ale ve zprávách uvedeno není. Jde však rozhodně o pořádně vysoké částky!


@em-2