Ty nejbizarnější citace totiž vycházejí často z úst samotného předsedy Evropské komise - Jeana Claude Junckera. Ten má třeba na schvalování evropských zákonů jednoduchý způsob. 

„Na něčem se usneseme, necháme to chvíli ležet a čekáme, co se stane. Když to pak nevzbudí žádný výraznější rozruch, protože většina lidí si vlastně neuvědomí, co bylo rozhodnuto, tak v té věci pokračujeme krok za krokem tak dlouho, až už není cesty zpět.” 


„Příliš mnoho politiků naslouchá výhradně názorům svého národa. A pokud příliš nasloucháte svému národnímu stanovisku, dostatečně nerozvíjíte to, co by mělo být běžným evropským smyslem… Máme příliš mnoho Evropanů na poloviční úvazek.“


„Když jde do tuhého, musíte lhát.” V květnu 2011 pak podle The Telegraph řekl na setkání federalistického evropského hnutí, že často „musel lhát“ a že měnová politika eurozóny by měla být diskutována v „tajných, temných debatách“.


„Hranice jsou ten nejhorší vynález, který byl kdy vytvořen,“ uvedl v roce 2016, a to navzdory chaosu, který způsobila tehdejší migrační vlna. Podle něj, tedy eurobyrokratům na hlasu lidí nezáleží a nakonec si i tak prosadí své, jde jen o otázku času. 


Před francouzským referendem o ústavě EU v roce 2005 (kterou Francouzi odmítli) Juncker uvedl, že pokud lidé v referendu schválí, co elity chtějí, pak se jde dál. Pokud lid návrh elit odmítne, budou pokračovat tak dlouho, dokud se návrh neprosadí. „Když bude ‚ano‘, pak řekneme ‚jdeme dál‘, a pokud bude ‚ne‘, ‚budeme v tom pokračovat.“


@em-l