Když v sídle městské části Brno-střed zasahovala policie na odboru investičním, ekonomickém, bytovém a na správě nemovitostí. Samotní policisté příliš sdílní nebyli. „Získávání dokumentace k vyšetřování není namířeno proti úřadu městské části nebo jeho zaměstnancům,“ uvedl k tomu pouze tajemník radnice Petr Štika.


Jedná se o podstatně starší případ, což potvrzuje náš zdroj dobře obeznámený s brněnským politickým děním. „Tohle sahá hluboko do historie, možná až za rok 2010, takže ničeho aktuálního se to netýká a je to úplně mimo ten ‚slavný‘ případ Stoka. Možné ale je, že policie při vyšetřování Stoky narazila i na něco dalšího a přivedlo ji to k těm bytům. A podstatné je, že se to bytostně týká politiků ODS,“ dozvěděli se Parlamentnílisty.cz

„Co ale stojí za zmínku, že tohle musí dělat pořádné vrásky Petru Fialovi. Kauza se ho nejspíš netýká osobně, ale dost mu to kazí reputaci v pozici předsedy ODS. Lidé, kteří do toho jsou zapleteni, je ta jeho ‚nová a čistá‘ ODS, jak neustále opakoval poté, co převzal vedení. Že se zbavil kmotrů, prospěchářů a podvodníků. A tenhle případ ukazuje, že to tak není. Ta jeho čistá ODS nejspíš šmelila s obecními byty a pavučiny vedou prakticky až k Fialovi. O roli Pavla Blažka v této kauze se veřejně spekulovalo. A kdo je Pavel Blažek? Fialova pravá ruka. V Brně všichni vědí, jak je pro předsedu důležitý. Takže pan čistý profesor Fiala z toho asi nemá lehké spaní,“ řekl již zmíněný důvěryhodný zdroj.


Podobně to vnímají i někteří členové ODS. Pod podmínkou udržení anonymity nám vlivný občanský demokrat řekl, že by tato kauza mohla odstartovat pozvolný ‚odstřel‘ Fialy z čela ODS. „Hodně z nás je nespokojených. Když Petr Fiala nastupoval, brali jsme to jako nový začátek a restart staré dobré značky očištěné od veksláků a mafiánů. Brno teď ale ukazuje, jak se ty regionální kmotrovské pavučiny naroubovaly na současné vedení. Neříkám, že předseda krade, to vůbec, on asi čistý je, ale nejenže tu stranu jako takovou neočistil. On nás nedokáže vytáhnout nikam výš,“ vyslechli jsme.