Michal Rath o svém bratrovi nedávno řekl tohle: “David se při touze po majetku nezastaví před ničím!“. Bývalého středočeského hejtmana, který minulý týden nastoupil do vězení k výkonu sedmiletého trestu, rozzlobily v článku některé bratrovy výroky. „Zločinec bratr se stále cítí politikem, navíc obžalovaným, a tedy ‚legitimně‘ nadále lže, krade a podvádí,“ dodal Michal Rath.


Další pasáž žaloby se týká sporu o dědictví po otci. Michal Rath tvrdí, že jeho bratr David chce majetek získat pro sebe a zahrnul do něj údajně i podezřelé zahraniční účty, na nichž mají být stamiliony korun.  Spornou se nyní stala tato konkrétní část článku: Podle Michala Ratha se jeho slova potvrdila i později, kdy do majetku dědictví měl jeho bratr David uvést i výnos z trestné činnosti tak, „aby ho elegantně vypral a legalizoval“.


„Ochranu osobnosti před důsledky bratrova chování a činů bych potřeboval spíš já a celá naše rodina,“ řekl Michal Rath před soudem. U úterního veřejného zasedání nešetřil ostrými slovy. „Mého otce nezabil soudce Pacovský, jak vyhlašoval bratr, ale utrápil se v důsledku bratrových činů. Vždy zbaběle hledá vinu u všech druhých, jen aby ji smyl ze sebe,“ prohlásil o Davidu Rathovi.


Bratrovi se omlouvat nehodlá, jednu omluvu však Michal Rath v jednací síni přesto vyřkl. „Za jeho chování se za celou naši rodinu omlouvám a to všem, na které mělo nebo má dopad.“