„Můžu Vám možná jako první říci, že to zkusím a že v roce 2023 kandidovat budu,“ oznámil Jaromír Soukup.


@em-l

V celém pořadu se celou dobu věnoval jiným tématům. Až na konec reagoval na telefonát divačky Olgy. „Jste moudrý, inteligentní a moc chytrý člověk. Líbí se mi, že jste objektivní ke všem od Babiše po Kalouska. Hodil byste se na prezidenta, ale nevím, jestli by Vás tam nebylo škoda. Fandím Vám,“ uvedla v telefonní rozhovoru divačka Olga. Soukup na to reagoval tím, že o podobných iniciativách už ví.
Na Facebooku existuje takových skupin několik. Jaromír Soukup prezidentem 2023 nebo Jaromír Soukup na Hrad! mají pár set příznivců, kteří Soukupa jako kandidáta na prezidenta podporují. K takovým skupinám také dodal, že podle něj je zřizovaly spíše jeho nepřátelé a že s tím nemá vůbec nic společného.


Vzápětí však konstatoval, že podobných dotazů na prezidentskou kandidaturu dostává více. „Docela vážně o tom uvažuji. Vidím docela slušnou podporu ve výzkumech, vysokou známost mého jména. Je to skoro devadesát procent a zároveň je i poměrně málo lidí, kteří mě opravdu nemusí,“ reagoval na příznivý ohlas divačky.


„Uvidíme, jak to dopadne a uvidíme, co udělají ta lepší média po tomhle oznámení," uvedl v úplném závěru pořadu Moje zprávy, který televize Barrandov vysílá každý den. 


Jaromír Soukup, který je majitelem mediálních firem Médea Group a Empresa Media, ohlásil letos v lednu založení hnutí List Jaromíra Soukupa. Uvedl tehdy, že chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. V půlce března oznámil, že se nechystá být předsedou tohoto hnutí a neplánuje za něj ani kandidovat ve volbách.