Ačkoli se Jaromír Jágr nechce vyjadřovat k politice, tak má za to, že v české společnosti schází respekt jednoho ke druhému. Milionu chvilek kromě jiného sdělil, že různost politických názorů nemá být na prvním místě.


Na prvním místě má být podle jeho názoru respekt k lidství. „Vadí mi, že tady nikdo nikoho nerespektuje, to zažívám na vlastní kůži,“ poznamenal snad s odkazem na kritiku, kterou si vyslechl právě kvůli cestě do komunistické Číny, kde reprezentoval naši zemi jako  ambasador českého hokeje.

 

@em-1

 

„Připadá mi, že se jeden k druhému chováme fakt špatně. Ale možná je to jenom můj názor. A díky tomu, že jsem tady v ČR delší dobu, tak si toho všímám víc a víc a víc. My bysme měli v první řadě reprezentovat nás lidi. A pak až to ostatní,“ odkázal slavný hokejista.

 

 

„Není ani tak důležité, kdo vládne, ale že tu chybí lidskost. To, že někdo má jiný názor než ty, neznamená, že je špatný člověk, nebo že s ním v životě nebudeš mluvit. Měli bychom být v první řadě lidi. To je jediný, co já bysem chtěl fakt sdělit,” zakončil Jágr.


@em-2