Ano, zní to trošku utopicky. Ale když nyní hokejový veterán tuhle myšlenku, kterou v minulosti vyslovili další čeští hokejisté Jakub Voráček nebo Jágrův bývalý spoluhráč v Calgary Michael Frolík, vůbec poprvé veřejně okomentoval, neřekl rezolutní ne!

 

„Já nevím. Mám rád svou svobodu, volný čas a cestu, jakým se můj život ubírá,“ přemítal Jágr v rozhovoru pro kanadskou televizi Sportsnet. Následně však se vší vážností nápad nesmetl zcela ze stolu. „Nemyslím si, že bych se po skončení kariéry dal na politiku, i když nemůžu říct, že jsem si tím teď stoprocentně jistý.“

 

Jinými slovy: Asi to neklapne, ale nikdy neříkej nikdy! Rodák z Hnidous by přitom mohl funkci hlavy státu z fleku vykonávat. Věk na to už má (podmínkou je stáří 40 let). Všeobecný rozhled taky. Mluvit umí.

 

@em-1

 

Ve Spojených státech i v Kanadě je už teď určitě slavnější než současný hradní pán. Stejně tomu bude i v případě tuzemské popularity. A také je u něho jistota, že bychom po delší době měli prezidenta, který co chvíli netrpí virózou. Jágr je totiž, jak známo, zapřisáhlý abstinent.

 

Dřív, než by se Jágr ujal role prezidenta, musel by taky vyřešit, kdo by se stal první dámou, neboť hokejová legenda je po rozchodu s Veronikou Kopřivovou zřejmě pořád sám.

 

@em-2