„Možná jsme si slovo demokracie přebrali úplně jinak, než jsme měli. Mám pocit, že demokracie u nás znamená, že si všechno můžeš dovolit. Můžeš si říkat, co chceš, dělat, co chceš. Nemyslím si, že nás to někam posune. Určitá zodpovědnost vůči sobě, lidem kolem tebe a životu by měla existovat. Myslím, že nám schází. Nejen u dětí, ale celkově,“ mínil Jágr.


V rozhovoru také uvedl, že doba, kdy byl sport jednou z mála cest, jak se podívat do zahraničí, je už pryč. Okomentoval i myšlenku, že dnes dětem rodiče život příliš umetají a usnadňují: „O nás se takhle nikdo nestaral. Rodiče ani nemohli, protože měli svoje starosti, aby nás uživili. I to nám dodávalo určitou zodpovědnost, která k hokeji patří. Myslím, že to bychom měli přenášet na děti, aby získávaly už odmalička zodpovědnost samy k sobě, ke svým spoluhráčům, výkonu, práci, životu.“


@em-1


Přišla i otázka na mladé hráče, zda dostávají dost prostoru. „Jedna věc je někomu dát prostor, druhá, jestli si to zaslouží,“ opáčil vyznamenaný hokejista. „Cesta k úspěchu je cestou do kopců. Myslím, že zdejší společnost nejdřív vidí cíl, a až pak cestu. Samozřejmě je dobré si stanovit cíl, ale musíš vědět, co je k jeho dosažení třeba udělat. A ne jednou, ale dennodenně. To je jako si myslet, že auto na jedno natankování bude jezdit celý rok,“ zakončil Jágr.