„Svaly a mozek ti můžou pomoci získat slávu a peníze, ale upřímný respekt od lidí – ten získáš jedině pokorou, laskavostí a slušností,“ to je citát, kterým Jaromír Jágr potěšil své fanoušky. Drtivá většina Jágrovi zatleskala a poděkovala mu.

V poslední době se však objevují lidé, kteří si myslí, že Jágrova slova jsou v rozporu s jeho činy. Že když mluví, tak je to vzletné, ale jeho reálné skutky jsou přízemní. Jaromír Jágr se však evidentně kritiky nebojí. Vyjádřil se i na téma demonstrací proti premiéru Andřeji Babišovi.

Jágr si myslí, že skutečný problém je někde úplně jinde: „Vadí mi, že tady nikdo nikoho nerespektuje. Není ani tak důležité, kdo vládne, ale že tu chybí lidskost. To, že někdo má jiný názor než ty, neznamená, že je špatný člověk, nebo že s ním v životě nebudeš mluvit. Měli bychom být v první řadě lidi,“ řekl o rozjitřené atmosféře v české politice.


Jágr, který je pravoslavný křesťan, zároveň dodal: „Připadá mi, že se jeden k druhému chováme fakt špatně. Ale možná je to jenom můj názor. A díky tomu, že jsem tady v ČR delší dobu, tak si toho všímám víc a víc a víc.“