Už pár let po internetu koluje video, na kterém na sebe Ledecký „práskl“, že je euroskeptik.

 

Já musím říct, že já jsem euroskeptik. Byl jsem euroskeptik už v rámci referenda a nijak jsem se tím netajil. Naopak jsem se snažil ještě někoho strhnout na svoji stranu, což se nepovedlo teda tak úplně. A ten vývoj Evropský unie mě teda jenom ještě ukovává v těch hodnotách, takže já jsem euroskeptikem zůstal,“ říká na videu Ledecký.

 

Podobně se ostatně vyjádřil i v rozhovoru dávno v roce 2016, kdy varoval před dalším pronikáním islámu do Evropy a německou kancléřku Angelu Merkelovou označil za symbol zániku Evropy. Poznamenal tehdy, že EU nedělá nic proto, aby migrační krizi zastavila.

 

„EU nedělá vše, EU nedělá v podstatě nic. Loni v červenci jsem ten dramatický zlom v migraci sledoval z Řecka. Každá zodpovědná vláda by okamžitě vyhlásila krizový stav a začala by 24 hodin denně pracovat na řešení. Ale EU o tom začala velmi nesměle jednat až v polovině září. A úplně vážně argumentovala tím, že většina poslanců byla na dovolených. Takže to, že teď v hlubokém předklonu škemrá v Turecku, je jenom důsledek toho roky trvajícího nicnedělání,“ říká zpěvák.

 

Prý měl možnost to na vlastní oči vidět v Řecku. Politici si tam užívali dovolených místo toho, aby něco dělali, a pak prý museli škemrat v Turecku, aby se příliv migrantů zastavil.

 

To podle Ledeckého ukazuje na to, že se EU jednoho dne rozpadne. „To, že se EU rozpadne, je nevyhnutelné. Tyhle dostředné a odstředné vlny se na našem kontinentu střídají už stovky let. Na to nemusíte být politolog, na to vám stačí dějepis ze základky. Současná parta europolitiků samozřejmě tvrdí, že EU je to nejlepší a napořád, protože to je jejich džob. A následně také džob novinářů, kteří jsou v Bruselu slušně zaměstnaní. A třeba jejich děti tam chodí do prima škol. Mimo jiné. Na věčné časy a nikdy jinak? Ta otázka nezní jestli, ale kdy,“ podotkl.

 

@em-1


„Paní Merkelová se stane v budoucích učebnicích dějepisu symbolem zániku Evropy. Myslím tím určité etapy Evropy. Etapy, kterou já osobně měl docela rád. A to jenom tím, že odprezentovala pomýlení ekonomických a politických poradců, kteří ji přesvědčili, že příliv nových pracovních sil nakopne německé hospodářství obdobně jako v šedesátých letech minulého století. Což je hluboký omyl, neboť těch uprchlíků, kteří se v Evropě chystají pracovat, je naprosto zanedbatelný zlomek,“ ukončil Ledecký.


@em-2