Přes přípravu na pořady se Kraus dostal k tématu kontextu, který se podle něho vytrácí a nezvládají ho zejména novináři. Dodal, že narozdíl od moderátorů, novináři neukazují „ksicht“, takže jim nikdo na ulici neřekne „tos byl ty, ty blboune“, když něco napíší.

Postěžoval si, že když novinář napíše něco, co si vymyslí, tak druhý den vyjde oprava, i když už článek napáchal katastrofu, a když se člověk začne soudit a narazí na soudce „který si cení lidský život na víc než 100 000 Kč“, tak noviny dostanou pokutu, kterou zaplatí vydavatel. Ne novinář. „To je jedna z nejlíp umístěných profesí, co se týká zodpovědnosti, v poměru k tomu, jak ovlivňujou společnost. Tu společnost ovlivňují pořád, i když upadly ty noviny, Facebook a weby, ale zodpovědnost nemají žádnou,“ zhodnotil novináře.

Moderátor také Krause vyzpovídal ohledně jeho odchodu z České televize, u kterého Kraus tvrdil, že to bylo kvůli cenzuře. „Oni se mnou začali takové cvičení, jak mi to znechutit. Takže mi snížili honorář, to byla ekonomická krize. Já jsem se ptal, jestli si snížili platy, on mi řekl, že o tom uvažujou. Ale u mě už to bylo rozhodnutý,“ uvedl jednu část.


S ČT měl Kraus další problém: „Podívejte se, co je za nemravnost, že politická diskuse s panem Moravcem je v neděli v poledne. To je z 90. let. Já jsem proti tomu, aby tam byla politická diskuse, ale bohoslužba taky ne. To ať si daj v deset, bohoslužbu. A v poledne ať dají něco, co je na nedělní poledne. Politická diskuse ať je večer v půl desáté.“ Také mu vadí formát pořadu, ve kterém jsou v podstatě jen politici, podle něj by se měli zúčastnit i komentátoři, protože takto si jen politici opakují volební floskule. „Nelze se jim divit, ale v neděli v poledne je to úplně úchylný,“ pravil.