Kraus měl s ODS konflikt i v minulosti, kdy si pozval do své Šou Jana Krause jejich koaličního poslance. Tehdy pražský radní Karel Březina v Show Jana Krause čelil moderátorově ostré kritice tehdejší koaliční smlouvy, kterou uzavřeli na pražském magistrátu ODS a ČSSD. "Cítíme se podvedení," zaútočil Kraus na socialistu Březinu. "My se nemáme za co stydět, my jsme náš program do koaliční smlouvy prosadili. Když nebudeme plnit program, budeme za čtyři roky skládat účty," bránil se Březina. "Je to prasárna," trval na svém Kraus.

Vyhrocená situace v šou rozohnila tedhejšího šéfa pražské ODS Borise Štastného. Způsob, jakým Kraus rozhovor vedl, se Štastnému nelíbil. Kraus byl podle něj arogantní, tendenční a vulgární, když dusil zástupce koaličního partnera, se kterým občanští demokraté rozdělili vládu nad Prahou. Současně populárního moderátora označil za tukana obrovského a pravdoláskovce v Klausovském slova smyslu.

Jan Kraus to však jemu i celé ODS později pěkně spočítal. K jejich předvolebnímu sloganu sa vyjádřil způsobem jemu vlastním. Slogan ODS zněl: Političtí panici? Ne, já volím pravici! Kraus po svém ozřejmil jeho význam: Staré ku*vě neradno věřit.