V roce 2013 si hnutí ANO na svých stránkách hrdě uvádělo seznam podporovatelů z řad osobností. Seznam se však neustále zkracuje. Nyní je na něm kromě Prachaře ještě zesnulá Věra Čáslavská, Robert Změlík, Věra Cechlová-Pospíšilová a Šárka Kašpárková. Tchyní Jakuba Prachaře je horlivá fanynka Andreje Babiše, herečka Veronika Žilková.


Není to poprvé, kdy Jakub Prachař sdělil svůj názor na politiku. Před rokem měla velký ohlas jeho fotografie z hor. Byl na ní vyobrazen s lyžařskou helmou na které je samolepka s nápisem „Stydím se za svého prezidenta“ s vyobrazením Miloše Zemana. „Je tady fakt hnusně. Stará dobrá helma, která nerezaví. Je z kompozitního materiálu a ve vší úctě vyrobená v Číně,“ připsal herec k fotografii.


@em-1


V aktuální kritice směrem k Babišovi Prachař zmínil i stav dálnic. „Na D1 už nevlezu, tak musím jet vlakem, který má ale zpoždění nebo smrdí jako psí kšíry. Mám pocit, že tahle země je taková roztomilá a že jsme přesně takoví, jací jsme vždycky byli. Visíme uprostřed Evropy a všichni se tak nějak máme,“ shrnul herec a hudebník Jakub Prachař.


„Trošičku se stydím i za toho Andreje. Přijde mi to takové hloupé, nejapné a směšné. Celá ta rétorika je nejapná. Mám pocit, že se vlastně dívám na skeč Monty Pythonů. Je to jako ministerstvo švihlé chůze nebo švihlé rétoriky,“ konstatoval Jakub Prachař.