Jágr řekl, že byl v Číně sám za sebe chtěl docílit toho, aby se stal hokej v Číně populární. Tvrdí také, že když byl v Číně Wayne Gretzky nebo týmy severoamerické NHL, žádná kritika se nekonala.

 

Poukazuje také na to, že by v Číně mohla vzniknou soutěž, ve které by vzniklo více příležitostí nejen pro hokejisty, ale i pro trenéry. "Stejně, jako to bylo dříve v Německu nebo ve Švýcarsku, kde hokej nebyl populární. Naše hokejová škola je na vysoké úrovni, trenérská škola také, takže naši trenéři jezdili trénovat do Německa a do Švýcarska a díky tomu udělali dobré jméno a otevřeli hranice pro další hokejisty a další trenéry. To samé je i s Čínou, protože je tam obrovský trh a všichni po tom touží," uvedl.

 

@em-1

 

Lidé však hlavně řeší, proč tam oblíbený hokejista cestoval spolu s prezidentem Zemanem? Jágr na tyto narážky odpověděl zcela jasně. Podle svých slov šel s prezidentem proto, že díky tomu dostal větší příležitost hokej propagovat.

 

Domnívá se, že kdyby jel na vlastní pěst, nikdo si ho nevšimne. Když ale přijede s prezidentem, lidé ho berou daleko více.

 

@em-2