Slavík už od října není mezi námi, ale vše ostatní tu po něm zůstalo. Počínaje jeho tvorbou, majetkem a rodinou konče. Karel Gott byl zkrátka velmi vlivný, a tak bylo jasné, že mnohá rozhodnutí budou muset být učiněna jeho jménem i bez něj. Tím je teď pověřená Ivana Gottová, která jako manželka dostala na podobné kroky Karlův absolutní souhlas. Co udělala?

 

Ivana Gottová podpisem souhlasila s vylisováním další várky slavných vánočních desek Karla Gotta (†80), o které je teď na trhu mimořádný zájem.

 

Jelikož je vdova jednatelkou společnosti Karel Gott Agency, která Slavíka exkluzivně od roku 2015 zastupovala a je tomu tak v případě jeho jména i po smrti, muselo se vydavatelství obrátit právě na ni.

 

„O desky Vánoce ve zlaté Praze a Bílé Vánoce je takový zájem, že skladové zásoby nebudou stačit. A proto bylo nutné se na agenturu zastupující pana Gotta obrátit. Souhlas od paní jednatelky přišel vzápětí,“ řekl zdroj ze Supraphonu.

 

@em-1

 

Už v říjnu, po Gottově smrti, nicméně avizovalo, že by rádo brzy vydalo Slavíkovy dosud nevydané písně. Jde o coververze skladeb zahraničních autorů s českými texty. „Jakmile budeme mít autorská práva k dispozici, rádi bychom skladby zveřejnili. O formě, jakou to uděláme, zatím nediskutujeme,“ prohlásil Vladan Drvota z PR oddělení Supraphonu.

 

K vydání bude opět potřeba souhlas Ivany Gottové, a ten zatím podle informací v Supraphonu nemají. Vdova totiž bude chtít vidět návrh obalu a také doprovodné texty na něm.

 

@em-2