Europoslanec Ivan David v textu pro server Prvnízprávy.cz napsal, že rozhodně nepatří mezi fanoušky českého premiéra Andreje Babiše, ale tentokrát se ho prý musí zastat. Evropský parlament udeřil na Andreje Babiše pro podezření ze střetu zájmů, ale podle Davida se Babiš dostal do hledáčku EU proto, že se rozhodl neovlivňovat politiku jen zpovzdálí, jak to podle Davida dělá řada podnikatelů a lobbistů, a namísto toho vyložil karty na stůl a přímo vstoupil do politiky.


„Babiš se rozhodl, že bude viditelným terčem, a politiku bude dělat sám. A prachy taky. Dotace dostává jako jiní, kteří ovšem v konfliktu na první pohled nejsou, protože na to mají lidi, tedy lobbisty, členy důležitých výborů a komisí, politiky, úředníky, správce vlastního podnikání… Koho zaplatí, ten/ta je jejich. Sféra politiky je dobrá pro každého, kdo si touží vyrobit nepřátele. Každému nelze vyhovět, zájmy jsou protichůdné a hra má obvykle nulový součet," řekl europoslanec.


"Návrh usnesení Evropského parlamentu je zajímavé čtení. Dozvíme se, že Babiš je sprostý podezřelý, má majetek a vliv. Světe div se, že se miliardář nedá tak snadno ulovit. Rozhodně se nedočtete, že by byl usvědčen z nějakého trestného činu. Vše je ‚pravděpodobné“ a ‚potenciální‘. S články v médiích se nakládá jako s důkazy,“ poznamenal David.


„Horší je, že dobráci Zdechovský a Vrecionová obviňují speciálně nejen Babiše, ale i Českou republiku z nepravostí, ačkoli jinde to není o nic lepší. A hlavně připomínají laskavý návrh auditorů, kteří chtějí uvalit na Českou republiku ‚finanční opravu‘ ve výši asi 150× vyšší, než byla dotace na Čapí hnízdo. Takže naši poslanci si přejí, aby naše země přišla ‚za trest‘ o velmi značnou sumu a stala se ‚čistým plátcem‘, dodal ještě.