„Oni nám dávaj každým svým vystoupením, každým svým krokem jenom najevo, že na nás prděj, že jim je to úplně u zadku, a že naopak dělaj schválnosti na truc téhleté části obyvatelstva,“ řekla herečka Martha Issová na demontraci Milion Chvilek za demokraci na Václavském náměstí.

 

Říká, že si kladla otázku, zda na Václavském náměstí vystoupit, zda to něčemu pomůže. „Já se necítím erudovaná, abych se vyjadřovala odborně k politice. Ale vždycky si řeknu už dost, už to nech být, ať tam jdou zase jiný lidi, ať jsou aktivní, bude to mít i větší dopad, ale bohužel nebo bohudík mě něco dovede k tomu, že mi to natolik není lhostejný, že prostě dojdu k tomu, že je potřeba něco dělat.“ Prý ji k tomu vede situace v zemi, ve které žije, platí daně a vychovává děti, kterou má ráda a je její vlastí.


Zdůrazňuje přitom, že je herečka a jen vyjadřuje svůj názor. Nemusí prý hlídat, co říká. Podle ní je nejdůležitější dát na demonstracích najevo, že občanská společnost je aktivní. Politický boj v podání Andreje Babiše prý zašel za hranici toho, co je slušné, poctivé a pravdivé.

 

Hovořila také o tom, jak byla česká společnost dlouho destruována a jak hodnoty, ve které věří, byly za druhé světové války a následně za komunismu pošlapávané. Léčba duše národa podle ní potrvá dlouho a společnost k ní potřebuje mnohem delší čas. „Věřím, že k tomu lidé nakonec dojdou, že je mnohem výhodnější a lepší chovat se k sobě slušně, mluvit pravdu a být čestný,“ prohlásila herečka.

 

@em-1Nakonec herečka pochválila Mikuláše Mináře za založení Milionu chvilek pro demokracii. Argument, že si mají dotyční založit stranu, považuje za směšný, protože na Milionu chvilek je dobré to, že se nejedná o stranu, ale o aktivní občanskou společnost mladých vzdělaných lidí.    


@em-2