„Musím říci, že jsem byl nedávno velmi příjemně překvapen,“ začíná Nedělní ráno Ivan Vyskočil a vysvětluje. „Pan kníže Schwarzenberg, který většinu času připomíná spící Šípkovou Růženku, měl světlý okamžik a promluvil velmi rozumně o narovnání vztahů ČR s Ruskem. Nabádal k ukončení věčného štvaní proti Ruské federaci, které může mít nenapravitelné následky. Také k ukončení pomníkové války a k nápravě takových neuvážených činů, důstojným postavením pomníku maršála Koněva na pietní místo sovětských vojáků na pražských Olšanech,“ pokyvuje souhlasně herec.

„Co se týká spaní pana knížete, upřímně přiznám, že se mu ani nedivím,“ usmívá se Ivan Vyskočil. „Když promluví v parlamentu takový předseda ODS, pan Fiala, tak to je opravdu obtížné tohoto pána vyslechnout. Pan Fiala, předseda kdysi dynamické strany, teď úspěšně aspiruje na čestný titul ‚Uspávač hadů‘. Při jeho ‚temperamentních‘ projevech také usínám jako miminko,“ neodpustí si herec malé rýpnutí.

„Ale téměř se stoprocentní jistotou tvrdím, že pana knížete probraly z letargie ty pitomosti, co padaly z předsedkyně strany, jejíž je sám čestným předsedou. Také knížete asi projev pí Pekarové Adamové zvedl ze židle. Asi si řekl, že tohle už je moc a že je potřeba děvče trochu umravnit a postavit ji na zem,“ pokyvuje herec. „Paní Pekarová Adamová se pustila opravdu na tenký led. Se suverenitou všech nedovzdělanců prohlásila, že Rusové by zde neměli stavět ani ptačí budku, natož se podílet na dostavbě Dukovan! Není větší potěšení, než si poslechnout slova někoho, kdo se pasoval na rozumprda všehomíra,“ chytá se za hlavu Ivan Vyskočil a na adresu předsedkyně TOP 09 si ani dál servítky nebere.


„Paní Pekarová Adamová sice studovala na ČVUT, bohužel ale andragogiku a diversity management. To jsou přesně ty obory, které mají úžasné uplatnění v takzvaných ‚ziskových neziskovkách‘ a všelijakých korporacích – práce s lidskými zdroji. Je za to dost peněz a může se u toho dobře předstírat, že DĚLÁŠ, ŽE DĚLÁŠ! Jenomže z tohoto oboru žádný výrobek nevychází. Nic, s čím by šlo udělat třeba stůl, porazit strom nebo vypěstovat zeleninu pro děti. A už vůbec tam není nic o jaderné energii! Co tedy tuto paní opravňuje do toho kecat? Je opravdu troufalost a nedostatek studu dávat rady těm, kteří o tom opravdu něco vědí. Věřím, že toto nemohl vydržet ani pan kníže Schwarzenberg a cítil potřebu tyhle výlevy předsedkyně TOPky alespoň trochu zmírnit,“ říká Vyskočil.