„Pražské pirátské zastupitelstvo schválilo dotaci 5,1 milionu korun pro ICP- Integrační Centrum Praha,“ otevírá Ivan Vyskočil dnešní Nedělní ráno zprávou, která ho očividně doslova „nadzvedla ze židle“, a pokračuje. „Centrum se stará o „integraci“ migrantů. Její šéfové berou nehorázné částky 79 000, 67 000 měsíčně. Zatímco rodiče mnohých dětí nemají na to, aby jim zaplatili obědy a postižení dostávají směšné částky podpory. A tady se vyhazují peníze na podporu sluníčkářských neziskovek,“ upozorňuje naštvaně herec a dodává. „Čtete-li jejich platy, říkáte si asi, že býti aktivistou je docela slušný a bezpracný džob. Takto hrabat z veřejných, tedy z našich peněz a zejména v této době, je nehoráznost“!

„Nedávno jsem četl povzdech z nějakých italských novin. V dnešní situaci, která panuje v Itálii, kdy mnohé podniky jsou uzavřeny a lidé přicházejí o práci a tedy o výdělek, jsou na tom nejlépe migranti. Ti bez práce dostávají štědrou státní podporu. To jsou více méně jediní, kteří mají stálý příjem. Není to paradoxní, že jsou na tom lépe, než vlastní občané ve vlastní zemi?“ ptá se Ivan Vyskočil a dostává se tak k dalšímu tématu. „A právě jeden z takových „chudáků“, který přišel do Itálie přes ostrov Lampedusa, spáchal ve Francii ten odporný masakr. K těm minulým masakrům a hořícím kostelům se přidal další teroristický útok, tentokrát ve Vídni. To už je od nás téměř za humny,“ varuje herec a podotýká.

Těsně před útokem ve Vídni, se v tisku objevila informace, že bývalý český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg v rozhovoru pro rakouský časopis ostře kritizoval středoevropské státy za jejich přístup k problematice migrace. Dokonce prý řekl, že chybějící solidaritu z jejich strany by Evropská unie neměla tolerovat. „Pěkně děkujeme, Vaše knížecí Jasnosti, ale my je tady nechceme. Jistě, jste-li tak plný pochopení a altruismu, tak si je vemte na svá restituovaná panství a zámky a tam je podporujte. Ale ze svého!!“ posílá Schwarzenbergovi jasný vzkaz Ivan Vyskočil a servítky si nebere ani dál. „Další potrat z TOP 09 Dominik Feri, se při svém „státnickém rozhledu“ nechal slyšet, že tak prosperující stát jako ČR by mohl přijmout čtyři tisíce migrantů. Paní Pekarová, ta jistě poslušně přepapouškuje podobné výroky. Škoda, že se neptají na názory pozůstalých po těchto teroristických útocích. Nechápu lidi, kteří se ještě rozhodují dát TOPce svůj hlas,“ kroutí hlavou herec.